تبلیغات
منادی

منادی
 
ابن ابی عیاش از سلیم بن قیس نقل كند كه گفت: به ابوذر گفتم:

خدای بیامرزدت، شگفت انگیزترین سخنانی را كه از رسول خدا درباره ی علی بن ابیطالب علیه السّلام شنیده ای برایم تعریف كن. گفت: شنیدم كه رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم می فرماید: پیرامون عرش نود هزار فرشته اند كه تسبیح و عبادتی جز فرمانبری از علی بن ابیطالب و بیزاری از دشمنانش و طلب آمرزش برای پیروانش ندارند. گفتم: خدای بیامرزدت، جز این، گفت: شنیدم كه میفرمود:

خداوند جبرئیل و میكائیل و اسرافیل را به اطاعت از علی و بیزاری از دشمنانش و آمرزش برای پیروانش، مخصوص گردانیده است، گفتم خدای بیامرزدت جز این، گفت: شنیدم كه رسول خدا (ص) می فرمود: خداوند هماره در هر امتی كه پیامبری مرسل داشته، بر آنان به حقانیت علی(ع) احتجاج می كند، هر كدامِشان كه علی شناستر باشند، بزرگترین مقام را نزد خداوند دارند. گفتم: جز این، گفت: از رسول خدا (ص) شنیدم كه: اگر من و علی نبودیم، خداوند شناخته نمی شد، اگر من و علی نبودیم خداوند عبادت نمی شد، اگر من و علی نبودیم ثواب و عقابی نبود، میان خدا و علی پرده و پوششی در كار نیست.

منبع : بحار/95/40 طبقه بندی: رسول اکرم(ص)،
برچسب ها: امام علی علیه السلام، ابوذر، حضرت رسول(ص)، فرشتگان، آمرزش،
[ جمعه 31 اردیبهشت 1395 ] [ 12:04 ب.ظ ] [ بهانه بودن ] [ نظرات ]
درباره وبلاگ

بوی بهشت را با خود آورده ‏ای تا از جهنم دنیای ما، آرمان‏ شهر انسانیت بسازی و به آدمیان بیاموزی که «توحید»، بهترین معنای زندگی است.الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد وَعَجِّل فَرَجَهُم.
نظر سنجی
در عصر حاضر بیشتر به کدام سیره رحمت‌ للعالمین نیازمندیم؟

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
آخرین بروز رسانی :